• 6. 3. 2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá je najstaršou súťažou v umeleckom prednese. Tohto roku sa uskutočňuje už jubilejný 70. ročník. Deti súťažili v I. kategórii - umelecký prednes poézie, a umelecký prednes prózy. Víťazom blahoželáme.

• Plavecký výcvik

• 12. 2.  - 16. 2 . 2024 - sa naši žiaci zúčastnili plaveckého výcviku na plavárni Vinbarg. Pani inštruktorky si rozdelili žiakov do troch skupín. Neplavci sa museli najprv odhodlať vkročiť do vody a pustiť sa do náročných začiatkov plávania a plavci pokračovali v zdokonaľovaní svojich plaveckých techník a zručností. Všetci si preverili svoje plavecké zdatnosti, vytrvalosť a tešili sa z pohybu vo vode.

• Divadlo Aurora - Ako si myška Eliška hľadala kamarátov

• 6. 2. nás navštívilo Divadlo Aurora. Divadelný príbeh bol o malej myške Eliške, ktorá si hľadala skutočného priateľa. Na svojej ceste stretávala rôzne zvieratká a zažívala mnohé poučné chvíle. Deťom tak pomohla pochopiť dôležité princípy a zistiť čo je skutočné priateľstvo.

• Šaliansky Maťko

• 31.1. sa uskutočnil 29. ročník súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko. Súťažilo sa v dvoch kategóriách -  I. kategória - žiaci 2. a 3. ročníka ZŠ, II. kategória - žiaci 4. ročníka. Víťazom gratulujeme!

• 21. januára sa v kultúrnom dome uskutočnil už tradične karneval pre žiakov a rodičov ZŠ a MŠ. Celé rodinky neváhali a obliekli si  kostýmy a prišli sa spolu zabaviť. Členovia Jednoty dôchodcov nám pripravili občerstvenie za čo im veľmi pekne ďakujeme.

• Molekulárium

• 14. decembra k nám zavítalo Molekulárium, kde deti s krtkom spoznávali svet pod zemou, stretávajú rôzne organizmy a živočíchy, potom vyjdu na povrch a objavujú čaro Zeme -rozprávočka vysvetľovala detskou formou problematiku životného prostredia.

• 6. 12. - Mikuláš, Mikuláš priateľ náš starý, každý rok nosieva naším deťo dary. A po obdarovaní nasledovalo pečenie perníčkov.

• iBobor

• iBobor je informatická súťaž, ktorej sa zúčastnili aj naši žiaci. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Žiaci súťažili v kategórii: Drobci a Bobríci.

• Záložka spája školy

• Tradične sa aj naši žiaci zúčastnili 14. ročníka česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov, ktorý je určený slovenským a českým základným školám. Deti vyrábali záložky pre žiakov z Českej republiky v obci Brumovice.

• Návšteva Planetária a hvezdárne v Prešove

• 19.10. sme spolu so ZŠ Tarnov navštívili Planetárium v Prešove, kde sa deti dozvedeli niečo o tom, prečo je nebo modré, prečo je vo vesmíre ticho a iné záhady vesmíru.

Po prehliadke Prešova nás privítal v Evanjelickom kolégiu Mgr. Marek Cingeľ, ktorý pútavým rozprávaním nás previedol archívnou knižnicou.

• Svetový deň mlieka

• 27. 09. sme si pripomenuli  Svetový deň mlieka, ktorý  je  každoročnou medzinárodnou  udalosťou. Je to spôsob ako upozorniť na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti.

• Výroba papiera

• 8.9. - v rámci blokového vyučovania pán učiteľ Tipul ukázal nielen našim žiakom, ale aj žiakom zo ZŠ Tarnov, že vyrobiť si vlastný recyklovaný papier vôbec nie je ťažké.

• Slávnostné otvorenie šk. roka 2023/2024

• 4. 9. sme slávnostne zahájili nový školský rok 2023/24 a privítali našich prváčikov. Tento školský rok je výnimočný tým, že naša škola ako jedna zo 40 škôl na Slovensku zavádza v prvom ročníku kurikulárnu reformu.  Želám nám úspešné zvládnutie tejto výzvy, pohodu a  radosť zo vzdelávania.

• Posledné dni školského roka 2022/2023

• Posledné dni v škole sme strávili rozlúčkou so štvrtákmi, ktorí si pre nás pripravili hry a súťaže, vyhodnotením súťaže "Kráľ a kráľovná čitateľov" a slávnostným ukončením školského roka.

• 8. júna sme spolu s deťmi vstúpili do rozprávky s témou historických svadieb, ktorá sa uskutočnila  na Ľubovnianskom hrade a v skanzene.