• Hovorme o jedle

• Od 16. 10. do 20. 10. sa uskutočnil 5. ročník týždňa "Hovorme o jedle". Žiaci sa zapojili rôznymi aktivitami. Cieľom projektu je  podporovať spoluprácu a aktívnu účasť školy pri vzdelávaní detí  o potravinách a dobrých stravovacích návykoch.

• Finančná akadémia

• 9.10. našu školu navštívila  pani Bartková z Nadácie Partners s cieľom koncepčného vzdelávania detí v oblasti finančnej gramotnosti. Žiaci si formou rozprávky Tri groše precvičili  vedomosti o financiách a učili sa správnemu vzťahu k peniazom.

• Ochrana pred požiarmi očami detí

• Dňa 3. 10.  si žiačka 4. ročníka - Laura Verčimáková prevzala ocenenie za 1. miesto v celoslovenskej súťaži v literárnom prejave "Ochrana pred požiarmi očami detí" za školský rok 2017/2018. Blahoželáme!!!

• Európsky týždeň športu

• Dňa 9. 9. - v duchu kampane BeActive, na podporu "Európskeho týždňa športu" sa uskutočnil turistický pochod okolo krížov, kaplnky a kostolov  v našej obci.

• Prvý deň v škole

• Klopi, klopi brána otváraj sa zrána, idú deti ako smeti, do školičky každé letí. Klopi, klopi klop - všetkým žiakom, šťastný školský rok.

• Požiarna ochrana očami detí

• 21.6. bola na Okresnom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Bardejove vyhodnotená literárna súťaž s témou "Požiarna ochrana očami detí". Naša žiačka 3. ročníka Laura Verčimáková získala 1. miesto. Gratulujeme!

• Školský výlet patrí k nezabudnuteľným spomienkam, a takým dňom bol aj 19.jún, ktorý  sme absolvovali v Košiciach. Navštívili sme letecké múzeum, botanickú záhradu a Safari park.

• Folklórne slávnosti

• Dňa 3. 6. sa v našej obci uskutočnil 13. ročník Hornotoplianskych folklórnych slávnosti - aj naši žiaci prispeli piesňami a tancom.

• Prvý jún patrí deťom, a tak aj tento rok naším cieľom bolo urobiť im radosť. Skvelé dopoludnie sme strávili v športovom duchu. Deti si navzájom  zmerali sily v rôznych disciplínach, tí najzdatnejší si prevzali diplomy, všetci však odchádzali so sladkou odmenou.

• Do školy na bicykli 2018

• Týždeň od 21.5. - 25.5. sa uskutočnila celonárodná kampaň - Do školy na bicykli, ktorej cieľom je upriamiť pozornosť žiakov na alternatívne druhy dopravy, najmä cyklistickú dopravu.

• Mamka je tá, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké ono je. Z úcty k mamkám  naši žiaci pripravili pre nich krásny program.

• Škola v prírode

• 16.4. - 20.4. sme strávili nádherný týždeň v Bardejovských Kúpeľoch. Bazén, wellness, minerálny kúpeľ, parafin, cvičenie na fit lopte, soľná jaskyňa, whirlpool, kyslíkova dráha - skutočná oáza zdravia pre naše deti.

• Zápis detí do 1. ročníka

• 11.4. k nám zavítali predškoláci na slávnostný zápis. Svoju odvahu a šikovnosť nám ukázali, a tak by sme ich radi už v škole privítali.

• Beseda o netopieroch

• 10.4. k nám zavítal Ing. Martin Ceľuch PhD. zo Spoločnosti pre ochranu netopierov na Slovensku, aby nám pútavo porozprával o veľmi milých zvieratkach - Netopieroch.

• Obdobie fašiangov sa už tradične spája aj s karnevalom, a tak to bolo aj 30. 1. 2018. V kultúrnom dome sa stretli princezná, šerif, iron man, tanečnica, jing jang...a veľa ďalších krásnych masiek. Veľké ďakujem patrí Jednote dôchodcov za fašiangové šišky, Komunitnému centru za tombolu a obecnému úradu za skvelého zabávača.

• O zlatej rybke Pirani

• Keď sa pri jednom koryte stretne papuľnatá žena a ešte aj papuľnatá zlatá rybka, má čo robiť chudák rybár, aby si tie dve "neskočili do vlasov" - to bola téma rozprávky od tety Ivety z divadielka Gašparko.

• Zimná olympiáda

• 20. 1. sa uskutočnila v spolupráci s Komunitným centrom a MŠ zimná olympiáda, kde rodičia spolu s deťmi si zasúťažili v zábavných disciplínach.  Deti za vytrvalosť boli odmené sladkými medailami.

•

10.1. sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese povestí, ktorá nesie názov Šaliansky Maťko. Súťažilo sa v I. kategórii, porota určila nasledovné poradie:

1. miesto: Saskia Süčová

2. miesto: Žofia Ždiňáková

3. miesto: Soňa Pangrácová

• Vianočná besiedka

• 21.12- sme mali možnosť zažiť v kultúrnom dome predvianočné posedenie s krásnym programom a sviatočnou atmosférou.

• Mikuláš je dedko starý,

vie on robiť veľké čary.

Nadelí ti radosti,

čižmu plnú sladkostí.