• Ľúbim kvety, ľúbim vtáčky, každú hračku maličkú, lež najväčšmi zo všetkého ľúbim svoju mamičku.

• Andersenova noc

• Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie na podporu čítania. Pozýva deti na čítanie rozprávok a kúzelných príbehov počas jednej čarovnej noci. Pre naše deti sme takúto noc usporiadali 8.4. 2022.

• Zápis do 1. ročníka

• 1. 4. 2022 sa uskutočnil zápis detí do 1. ročníka pre šk. rok 2022/23. Žiaci si pre nich pripravili program a predškoláci  ukázali, akí sú šikovní. Zapísalo sa 20 detí, na ktoré sa v septembri tešíme.

• Spoločenstvo mravcov

• Na hodine Prvouky druháci preberali zaujínavú tému "Spoločenstvo mravcov". Téma ich zaujala, o čom svedčia aj ich pekné projekty, ktoré môžete vidieť vo fotogalérii.

• Marec mesiac knihy

• Po dlhom čase sme znova mohli obnoviť spoluprácu s materskou školou a to prostredníctvom aktivity "Marcové čítanie škôlkarom". Od 7.3. - 11.3. naši žiaci poobede navštívili škôlkarov a prečítali im rozprávky pred spaním.

• Šaliansky Maťko

• Bola raz jedna malebná krajina - Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa. A tá Šaľa Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera Hronského mala.

Aj v našej škole sa uskutočnilo v decembri školské kolo súťaže v prednese slovenských povestí "Šaliansky Maťko J. C. Hronského". Víťazi sa 7.3. zúčastnili  okresného kola v Knižnici Dávida Gutgesela v  Bardejove.

• Karneval je krásna chvíľa, muzika tam vyhráva.

Z dievčatka sa stane víla, motýľ, hviezda, púpava.

Krásna vec sú karnevaly, búcha sa tam na bubon.

A z chlapcov sa stanú králi, letci, indiáni, slon.

• Aladin

• 16. 2.  nás po dlhom čase navštívilo divadielko Gašparko s rozprávkou Aladin.Chudobný Aladin túži po krásnej princeznej. Falošný strýko Džafar mu sľúbi jej ruku, ak mu z tajomnej jaskyne prinesie zázračnú lampu.

• Vianočné prianie

• Na Vianoce, keď svet stíchne, nech Vám Božie dieťa vdýchne,
             radosť, pokoj, dobrú vôľu nielen v túto svätú chvíľu
             ale každučký deň v roku nech Vám stojí popri boku,

praje kolektív Základnej školy Sveržov

• Celý kraj sťa striebro svieti.Príď, Mikuláš, prosia deti. Chytro sadaj na sane, v školičke ťa čakáme.

Ukážeme ti čo vieme,rozprávočky rozpovieme,prednesieme pekný verš,nakreslíme čo len chceš.

Nič to zato, že sme malí,statočne sme pracovali.Ponáhľaj sa, Mikuláš,ponáhľaj sa medzi nás.

• Hovorme o jedle

• V dňoch od 11. 10.2021 do 15.10. 2021 - sa aj na našej škole uskutočnil IX. ročník súťažno-vzdelávacej aktivity "Hovorme o jedle", ktorej cieľom je podporovať  aktívnu účasť detí pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a správneho životného štýlu.

• Svetový deň mlieka v školách

• 29.9.2021 sme si pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Žiaci prostredníctvom náučného DVD sa dozvedeli o úprave a výrobkoch mlieka. Zapojili sa do kvízu, vypracovali pracovné listy a taktiež si na mliečku aj pochutili.

• Posledné dni školského roka

• Dlhoočakávaný koniec školského roka je tu. Posledné chvíle v škole  - rozlúčka so štvrtákmi plná hier, zábavy a smiechu. Posledný deň, s úsmevom na tvári si každý žiak prevzal  vysvedčenie.

• Zborovský hrad

• 24. 6. 2021 - v spolupráci s Obecným úradom Sveržov  spolu s rodičmi navštívili naši žiaci hrad Zborov, zvaný aj Makovica  jeden z najväčších dominánt severovýchodu Slovenska.

• 1. 6. 2021 - Pri príležitosti sviatku našich detí sme si pre nich pripravili zopár súťaží. Želáme im veľa radosti zo života, úsmevných chvíľ, pretože vidieť radosť v detských očiach je tým najkrajším darom, kktorý môžeme dostať.

• Prírodné spoločenstvá

• Žiaci štvrtého ročníka pátrali po stopách prírodných spoločenstiev. Výsledkom sú ich krásne projekty presvedčte sa sami v sekcii Fotogaléria.

• Ďakujem Mikuláš, za tie krásne chvíle, za darčeky od teba, za úsmevy milé. Stretneme sa o rok zas, príď, Mikuláš, medzi nás.

• Záložka do knihy spája školy

• 11. ročník česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spája školy". Téma tohto ročníka bola: "Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní a v próze." Žiaci vyrábali záložky do knihy pre deti zo Základnej školy v Ivanovciach.

• Týždeň zdravej výživy

• „Nehovor o tom, ako sa má jesť, ale jedz, ako sa patrí.“  (Epiktetos)

Na našej škole sa už tradične uskutočnil Týždeň zdravej výživy, a to v čase od 5. 10. do 9. 10. Žiaci piekli chlebík, ochutnali zdravé pomazánky, čerstvú šťavu z hrozna a jabĺčok a iné zdravé dobroty.