• Divadlo Sarus

• "Nesúď knihu podľa obalu" to bola hlavná myšlienka rozprávky o krtkovi a jeho kamarátoch, ktorú nám 7. 6. zahralo divadielko Sarus.

• Deň plný hier, súťaží, zábavy, smiechu a odmien taký bol Deň detí v našej škole.

• Vidiek očami detí

• téma výtvarnej súťaže Čarovná farbička,  vyhlásenej miestnou akčnou skupinou Horná Topľa. Žofia Ždiňáková žiačka 4. ročníka získala 3. miesto v 3. kategórii. Blahoželáme!!

• Druhá májová nedeľa - deň kedy sa vzáva úcta matkám. My sme tento sviatok oslávili v podvečer 15.5. s pásmom vyjadrujúcim lásku, obdiv a poďakovanie našim drahým mamkám.

• Spoznávaj vedu

• 22.5.  - zavítala k nám putovná  výstava - Fyzikálne  pokusy. Zážitkové učenie fyziky pomocou pokusov, pri ktorých dobrovoľníci mohli asistovať.

• Andersenova noc

• Už 5. ročník Andersenovej noci sa uskutočnil 26.4. v Komunitnom centre. Večer plný zábavy, hier i poučenia.

• Divadielko

• 8.4. k nám zavítalo Bardejovské divadlo s rozprávkou Adonis a jeho hosť. Ďakujeme za krásnu a poučnú rozprávku.

• Zápis do 1. ročníka

• 1. 4. sa uskutočnil slávnostný zápis do 1. ročníka našej školy. Žiaci si pre budúcich prvákov pripravili pásmo básní a piesní.

• Týždeň slovenských knižníc

• V dňoch  4.3. - 8.3. sa uskutočnil Týždeň slovenských knižníc. V spolupráci s MŠ deti s veľkým nadšením počas celého týždňa čítali škôlkarom pred poobedňajším spánkom.

• Obvodná súťaž  - Hviezdoslavov Kubín
          • Obvodná súťaž - Hviezdoslavov Kubín

• 7. 3. - sa zúčastnili víťazi školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín na obvodnej súťaži, ktorá sa konala na ZŠ s MŠ Pod Papierňou v Bardejove. V umeleckom prednese poézie získala 3. miesto Tamara Pangrácová, v umeleckom prednese prózy získala 2. miesto Laura Verčimáková. Gratulujeme!!!!

• 25.2. predviedli žiaci svoje recitátorské majstrovstvo v školskom kole súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy /2. - 4. ročník/ -  Hviezdoslavov Kubín.

• Chystali  si deti masky bol tu smiech a špás!

Fašiangový karneval 9.2. prišiel medzi nás.

• Zimná olympiáda

• 19.1. - sa uskutočnila zimná olympiáda detí a rodičov ZŠ a MŠ. Za spoluprácu ďakujeme Komunitnému centru a Obecnému úradu.

• Vianoce

• Dňa 20.12. 2018 -  tradične ako každý rok, deti vyčarovali svojimi piesňami, vinšami, príbehom o narodení malého Ježiška, kúzlo Vianoc.

• Slnečná sústava

• 16. 11. - štvrtáci  zvládli domácu úlohu z prírodovedy na 1 s hviezdičkou. Zhotovili nádhernú "slnečnú sústavu" - nahliadnite do galérie fotografií a posúďte sami.

• Záložka do knihy spája školy

• V mesiaci október sa  žiaci zúčastnili 9. ročníka česko-slovenského projektu "Záložka do knihy spája školy". Cieľom projektu je nadviazanie kontaktu medzi českými a slovenskými základnými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Našou partnerskou školou bola Základní škola Zámrsk v okrese Ústí nad Orlicí z Českej republiky.