• Už tradične 1. jún patrí našim najmenším. Tento deň bol plný hier, zábavy, smiechu a radosti: balónový tanec, maľovanie na tvár, prenášanie lopty, triafanie lopty do basketbalového koša.....a na záver sladké odmeny.

• Logická olympiáda

• 10. mája sa náš žiak Markus Varchol zúčastnil 11. ročníka populárnej Logickej olympiády intelektovo nadaných žiakov na Prešovskej univerzite. Paralelne s testovaním prebiehal odborný seminár Rozumieme nadaným. Nasledovala dielňa tvorivého písania a predstavenie dekády Klubu nadaných detí.

• Škola v prírode

• 24. 04. - 28.04. - sme sa zúčastnili Školy v  prírode v najstarších a najkrajaších kúpeľoch na Slovensku v Bardejovských Kúpeľoch v detskom iečebnom dome Valentína. Deti absolvovali liečebné procedúry - minerálny kúpeľ, soľnú jaskyňu, skupinovú inhaláciu, cvičenie na fit lopte, whirpool, fínsku saunu a wellness.

• Návšteva škôlkarov

• Dňa 17. 3.2023 zavítali do našej školy deti z materskej školy. Privítali ich prváci, ktorí sa s nimi podelili o školské lavice. Škôlkari si mohli vyskúšať, aký je to pocit byť na hodine výtvarnej výchovy. Spolu si vytvorili veľkonočné vajíčka. Dúfame, že si škôlkari odniesli zo školy nielen maškrtu a vytvorené veľkonočné vajíčka, ale aj radosť, že aj oni budú raz veľkí školáci.

• Marec - mesiac knihy

• "Knihy sú bránou do sveta poznania." Marec je venovaný knihám, a preto aj naši žiaci s radosťou navštevujú deti v materskej škole a čítajú im rozprávky na dobrú noc.

• Rómovia recitujú

• 16. 2. sa uskutočnilo v Prešove krajské kolo 7. ročníka recitačnej súťaže "Rómovia recitujú", na ktorom sa zúčastnil aj náš štvrták Viktor Sivák.

• Karneval je krásna chvíľa, muzika tam vyhráva.

Z dievčatka sa stane víla, motýľ, hviezda, púpava.

Krásna vec sú karnevaly, búcha sa tam na bubon.

A z chlapcov sa stanú králi, letci, indiáni, slon.

• Celý kraj sťa striebro svieti. Príď, Mikuláš, prosia deti. Chytro sadaj na sane,v školičke ťa čakáme.Ukážeme ti čo vieme,rozprávočky rozpovieme,prednesieme pekný verš,nakreslíme čo len chceš. Nič to zato, že sme malí,statočne sme pracovali.Ponáhľaj sa, Mikuláš,ponáhľaj sa medzi nás.

• O psíčkovi a mačičke

• 18.11. - nás navštívilo divadlo Babadlo s voľnou dramatizáciou Rozprávky o psíčkovi a mačičke od známeho českého spisovateľa Josefa Čapka. Čiastkové epizódy príbehu jedného dňa, ktoré prežili spolu psíček s mačičkou, komické situácie, interaktivita, kombinácia živých hercov a bábok boli pre deti pútavé a udržiavali ich pozornosť.

• Deň zdravej výživy

• 23.9. sa uskutočnil "Deň zdravej výživy", ktorý pre našich žiakov pripravili členovia Jednoty dôchodcov. Ďakujeme za príjemné, poučné, "chutné a zdravé" popoludnie.

• Posledné júnové dni v našej škole

• Posledné júnové dni mali deti pestré - ukážka práce hasičov, zapojenie sa v ŠKD do čitateľského maratónu,krúžkovanie mláďat  bociana bieleho, poučné rozprávanie pána Miloša Pangráca o živote a úžitku včiel, návšteva ZŠ Tarnov v doprovode pána Banasa spojená spoznávaním okolitých rastlín, rozlúčková so štvrtákmi. Bodka za školským rokom odovzdávanie vysvedčení.

• 29.6. sme  školský rok spolu s rodičmi ukončili výletom v Slovenských opálových baniach a vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove.

• Sviatok našich detí sme oslávili v spolupráci s Jednotou dôchodcov a Dobrovoľným hasičským zborom. Deti spoznali čaro heligónky, ktorú im predviedol pán Pribula, postup prípravy šúľancov pani Bušíková a pani Tipulová, prípravu pirohov manželia Varcholovi, spôsob zhotovenia metly z brezového prútia pán Banas a zhotovenie vtáčej búdky pán Chovanec. Viazanie uzlov si mohli vyskúšať spolu s pánom Ceľuchom a Hankovským. Všetkým ďakujeme za ochotu a čas strávený s našimi žiakmi.

• Plavecký výcvik

• Od 23. 5. - 27. 5.2022 - sa naši žiaci zúčastnili základného plaveckého výcviku na plavárni Vinbarg.