• Zelený týždeň

• V dňoch od 18. 4. - 22. 4. v spolupráci s Komunitným centrom sme uskutočnili tieto aktivity:-návšteva Lesníckeho EKOCENTRA v Malcove, - beseda s Ing. Martinom  Ceľuchom PhD. zo Spoločnosti pre ochranu netopierov na Slovensku, - príprava bylinkového záhona, - zapojenie sa do súťaže Recykluj a vyhraj, - Recyklujeme odpad - výroba plagátu.

• Zápis do 1. ročníka

• 4. 4. 2016 sa uskutočnil slávnostný zápis do 1. ročníka. Rodičov a deti čakal program, ktorý pre nich pripravili žiaci školy.

• Andersenova noc

• 211. výročie narodenia známeho dánskeho rozprávkara H. Ch. Andersena sme si pripomenuli  3. ročníkom  Andersenovej noci  1. -2. apríla 2016. Aj tento ročník bol plný tvorivých činností s cieľom povzbudiť deti k čítaniu kníh.

• Kúzelník "Jaríni"

• 22. 3. 2016 nás navštívil kúzelník "Jaríni". Pomocníkmi pre kúzelníka boli aj deti, ktoré neskrývali radosť a prekvapenie z vykúzlených vecí.

• Návšteva policajtov

• 8. marca 2016 sa žiaci tešili návšteve policajtov a ich pomocníkov - psíkov. Policajti žiakov oboznámili s dopravnými predpismi,  pravidlami cestnej premávky a predviedli ukážky výcviku  psov.

• 3. 3. 2016 sa naše žiačky  zúčastnili  na Základnej škole Pod Papierňou v Bardejove Obvodového  kola Hviezdoslavov Kubín. V kategórii  - próza sa na 3. mieste umiestnila  Alžbeta Buranovská.

• Originálne masky - rozprávkové bytosti, zvieratká, šašovia, princezné, opravári... súťaže, dobrá hudba, tanec, spev - taký bol karneval v tomto školskom roku.

• Divadielko Gašparko

• "Ako sa čert dostal do neba"  je názov rozprávky, ktorú nám prišla zahrať teta Iveta so svojím bábkovým divadielkom Gašparko.

• Súťaž s Domestosom

• Od 14. 9. do 22. 11. 2015 sme sa zúčastnili súťaže s  Domestosom pod názvom "Vezmite úroveň školských toaliet do vlastných rúk". Každých 14 dní žiaci plnili aktivity  na vylepšenie našich  toaliet. Výsledkom ich snaženia bola výhra dvoch poukazov na produkty Domestos v hodnote 478 eur.

• Vianočná besiedka

• Najväčšiu radosť z krásnych Vianoc vedia prežívať deti, o čom nás presvedčili aj 20. decembra  2015 -  Vianočnou besiedkou. Deti si pripravili pre rodičov a starých rodičov  program plný básní, piesní, tanca a vinšov.

• Matematická pytagoriáda

• Dňa 8. 12. 2015 sa uskutočnilo obvodové kolo Matematickej pytagoriády v ZŠ s MŠ Pod Papierňou.

Úspešnými riešiteľmi sa stali:

V kategórii P3 - Tobias Geci - 3. roč. - 3. miesto

V kategórii P4 - Alžbeta Buranovská - 4. roč. - 4. miesto.

• Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci schovávaš?

Sladkosti a cukríčky, len pre dobré detičky.

6. december - čarovný deň aj v našej škole.

• Aladin

• Teta Iveta z Divadielka Gašparko nám zahrala rozprávku o chudobnom Aladinovi, ktorý túži po krásnej princeznej a falošnom strýkovi Džafarovi, ktorý mu sľúbi jej ruku, ak mu z tajomnej jaskyne prinesie zázračnú lampu.

• Posedenie s dôchodcami

•  Žiaci našej školy pri príležitosti mesiaca venovaného  ,,Úcte  starším“ potešili kultúrnym programom svojich starých rodičov. Tanček  a pesničky rozžiarili každé oko v sále kultúrneho domu a pekné slovo potešilo našich najstarších spoluobčanov.

• Hovorme o jedle

• "Zdravie je predpokladom kvalitného života" - v tomto duchu sa uskutočnil  na našej škole 2. ročník vzdelávacej aktivity "Hovorme o jedle" od 12. 10. - 16. 10. 2015. Jej cieľom bolo vzdelávanie detí o potravinách a dobrých stravovacích návykoch ako súčasti zdravého životného štýlu.

• Svetový deň mlieka v školách

• Hlavnou myšlienkou svetového dňa mlieka v školách je informovať deti o tejto potravine, ktorá je nenahraditeľná pre zdravý vývoj človek. Žiaci sa mohli dozvedieť informácie o spracovaní mlieka a jeho význame pre zdravú výživu. Vďaka Komunitnému centru, ktoré poskytlo suroviny, si deti vyskúšali varenie čokoládového pudingu a zasúťažili si v miešaní šľahačky.

• Prvý deň v škole

• Aj v tomto školskom roku sme privítali v našej škole nových žiakov. Veríme, že prvý deň v škole bol pre nich príjemným zážitkom. Prajeme všetkým veľa šťastia, zdravia a úspechov!

• Blíži sa koniec školského roka, čas na výlet a spoznávanie krás Slovenska. 5. 6. - Stará Ľubovňa - prehliadka hradu s úlohami získať poľské korunovačné klenoty, vystúpenie sokoliarov, prehliadka skanzenu na motív tradičnej rozprávky: Ako pastierik vyslobodil mlynárovú dcéru doplnená ukážkami chovu tradičných domácich zvierat a ukážkou pečenia lokší na tradičnej murovanej peci a ich  ochutnávkou. Obraz vojenského života v 16. storočí spoznali deti v stredovekom vojenskom tábore v podhradí.

• Množstvo zážitkov si deti doniesli z "Posádkového dňa detí" - z  letiska v Prešove, ktorý sa uskutočnil 29. 5. Deti mali možnosť vidieť statické ukážky leteckej a pozemnej techniky, prelet vrtuľníka, ukážku vzdušného výsadku z vrtuľníka, výcvik psov, sebaobranu, výcvik vojakov a letové ukážky Helicompany.