• Mesiac jún je mesiacom, kedy sa končí školský rok, ale aj mesiacom školských výletov. A tak sme sa v utorok 17. 6. 2014 vybrali na školsý výlet a navštívili sme ZŠ v Spišskom Hrhove a ZOO v Spišskej Novej Vsi. Cesta autobusom ubehla veľmi rýchlo. Po príchode do ZŠ Spišský Hrhov na nás čakal pán riaditeľ Mgr. Strážik, pani kuchárka, ktorá nás naučila piecť pletenky. Pani učiteľky ukázali množstvo liečivých byliniek, z ktorých sme si dali za poriadny dúšok čaju. Nasledovali rôzne súťaže a zábavné aktivity a chutný obed. Dobre napapaní sme sa presunuli do ZOO v Spišskej Novej Vsi, kde na nás čakali zvieratká z rôznych krajín sveta. Z celodenného výletu sme si odniesli množstvo zážitkov a s úsmevom na tvárach sme sa vrátili do nášho rodného Sveržova.

• Dlho očakávaný sviatok všetkých detí, a teda Medzinárodný deň detí sme oslavovali aj my deti základnej školy spolu so svojimi rodičmi a deťmi materskej školy.

• Neposlušná princezná

•      Aj tento rok nás navštívilo Divadielko Gašparko. Tentoraz s rozprávkou „Neposlušná princezná“. So záujmom sme sledovali aké je ťažké vychovávať princeznú, ktorá má za kamaráta draka.  Rozprávka bola pre nás zaujímavá nielen originálne spracovaným dejom, ale aj krásnymi kulisami a bábkami, ktoré si teta Iveta - bábkarka vyrába sama. Potleskom sme sa poďakovali za rozprávku a budeme radi, ak k nám divadielko Gašparko zavíta aj v budúcom školskom roku.

• S mesiacom máj sa spája krásny sviatok – Deň matiek. Pri príležitosti tohto sviatku 10. 5. pripravili deti našej školy kultúrny program pre všetky mamy a babičky našej obce.

• Stavanie mája

• Posledný aprílový deň už tradične v  našej obci patril  stavaniu mája.  Keďže podľa dávnej tradície bolo stavanie májov sprevádzané muzikou, tancom, spevom, nebolo to inak ani v našej obci. Svojím spevom a tancom podujatie doprevádzali aj žiaci Tanečného krúžku pod vedením Aničky Moravcovej.

• Matematický klokanMatematický klokan

Výsledky súťaže Matematický klokan sú už známe. Na 1390 školách riešilo tohtoročné úlohy 59 232 súťažiacich. Ak chceš zistiť ako si dopadol (dopadla) klikni na nasledujúci ODKAZ. Svoje výsledky zistíš, ak zadáš kód, pod ktorým si súťažil (a).

• Noc s Andersenom

• Dňa 4. 4. 2014 o 16.30 hod. sa náš Kultúrny dom vo Sveržove premenil v krajinu rozprávok. Podujatie malo deťom pripomenúť sviatok detskej knihy, ktorý oslavuje 2. apríla kultúrna verejnosť celého sveta, na počesť narodenia dánskeho rozprávkara a spisovateľa Hansa Christiana Andersena.V úvode deti vstúpili na dobrodružnú cestu, do krajiny zázrakov a kúziel. Stretli  sa so siedmimi zázračnými predmetmi, ktoré keď odkúzlili, teda odpovedali na otázky, oni im na oplátku vykúzlili 10 písmen, ktoré keď poukladali do správneho poradia, získali odpoveď na otázku Kto je najväčším kúzelníkom sveta? Nasledovalo oboznámenie sa so životom H. Ch. Andersena a jeho najznámejšej rozprávky Škaredé káčatko. Deti v skupinách pripravili prerozprávanie tejto rozprávky v rôznych formách. S predsavzatím čítať knihu podľa vlastného výberu sme sa v sobotu ráno všetci rozlúčili.